Wyspecjalizowani spawacze to niezbędne wsparcie dla Polskich przedsiębiorstw. Ze względu na specyfikę tego zawodu i niekiedy trudne warunki pracy, na rynku obecnie mamy niedobór dobrze wykwalifikowanych w tej branży fachowców. Taki brak rąk do pracy negatywnie odbija się na rozwoju gospodarczym. Aby sprostać zapotrzebowaniu firm, wsparciem służą spawacze z Azji i ze wschodu. Nasz delegowany zespół pracowników wykona każde zadanie we wskazanym miejscu, zgodnie z ustaleniami i przekazaną dokumentacją.

Dlaczego potrzebne jest wsparcie zewnętrznych spawaczy?

Zawód spawacza wymaga odbycia kursu, zdobycia uprawnień i okresowego ich przedłużania. Spawacz pracuje też często w trudnych warunkach, dlatego musi mieć dobrą kondycję fizyczną, oraz sprawną koordynację i wzrok. Powinien być też odporny na stres i musi umieć czytać rysunki techniczne. Ponadto narażony jest na oparzenia, bóle kręgosłupa i uszkodzenie wzroku. Wszystko to sprawia, że jest niedobór fachowców na rynku pracy, ponieważ tym zadaniom sprostają tylko najlepsi. 

Dlatego wynajmowani spawacze z Azji i ze wschodu to nowoczesne i praktyczne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które czasowo potrzebują wykwalifikowanej i doświadczonej kadry.

Korzyści dla firmy z delegowania prac spawalniczych

Delegowanie prac w zakresie spawania jest jedną z podstawowych funkcji zarządzania organizacją. Wynika to z braku własnej, wykwalifikowanej kadry spawaczy w większości przedsiębiorstw. Dlatego jako doświadczeni eksperci w tej branży, oferujemy firmom najwyższej jakości usługi spawania na krótkoterminowe lub długoterminowe realizacje. Korzyści z pomocy naszych spawaczy to:

 • szybki sposób na pozyskanie wykwalifikowanych spawaczy,
 • najlepsze rozwiązanie przy okresowych realizacjach,
 • wysokie kwalifikacje i doświadczenie naszych spawaczy,
 • brak konieczności zatrudniania fachowców na stałe,
 • brak konieczności sprawdzania umiejętności spawaczy,
 • oszczędność kosztów,
 • możliwość skupienia się na innych zadaniach.

Spawacze z Azji i ze wschodu – zalety pracowników-obcokrajowców

Spawacze z Azji to popularne wsparcie na naszym rynku pracy. Przedsiębiorstwa bardzo chętnie korzystają z pomocy cudzoziemców, ponieważ  są solidni, dobrze przeszkoleni i posiadają odpowiednie certyfikaty.

My jednak obecnie oferujemy pomoc spawaczy ze wschodu, np. spawacze z Ukrainy. Pod pewnymi względami jest to lepszym rozwiązaniem, z uwagi na bliskość kulturową z nami, mniejsze bariery językowe oraz lepszą komunikatywność i współpracę w grupie.

Spawacze ze Wschodu mają dokładną wiedzę w zakresie materiałów, z których wykonuje się konstrukcje. Dobrze zorientowani są w technologiach stosowanych podczas spawania. Są zmotywowani, ambitni i cenieni ze względu na doświadczenie przy dużych projektach i w trudnych warunkach, które zdobywali podczas pracy w wielu krajach. Ich umiejętności są pożądane przez pracodawców w całej Polsce i Europie.

Kwalifikacje naszych spawaczy

Nasi spawacze posiadają odpowiednie kwalifikacje i certyfikaty. Zgodnie z przepisami, podlega to stałej weryfikacji i cyklicznemu odnawianiu. Mają świadectwa zgodne z normami PN-EN 287-1:2012 i PN-EN ISO 9606-1:2017-10. Pracują przy wykorzystaniu najpopularniejszych metod spawania, jak:

Nasze doświadczenie i zalety oferty

Agencja pracowników Winsmann zatrudnia wykwalifikowanych i certyfikowanych pracowników, nasza ekipa to fachowcy z dużą chęcią do pracy i umiejętnością działania w każdych, nawet trudnych warunkach. Zdobyliśmy doświadczenie:

 • przy konstrukcjach stalowych,
 • przy remontach i naprawach,
 • w energetyce,
 • w rurociągach,
 • w budownictwie,
 • w stocznictwie,
 • w sektorach automatyki i robotyki,
 • w zakładach produkcyjnych.

Jesteśmy elastyczni we współpracy, działamy w oparciu o najwyższe standardy bezpieczeństwa. Jesteśmy do dyspozycji i zapraszamy do kontaktu. Wspólnie zrealizujemy każde zadanie.

Ile zarabia spawacz
profesjonalny-spawacz-zgrzewajacy-rure-na-konstrukcji-rurociagowej